O urządzeniu

Trwała moc bez przymusowej przerwy

Dzięki innowacyjnej technologii EV 3000i może z łatwością obsługiwać ciągłą pracą 24/7. Uzupełnianie wody można wykonać w dowolnym momencie, nawet w przypadku urządzenia grzewczego, tzn. bez fazy wyłączania lub chłodzenia. Jest to możliwe dzięki inteligentnemu systemowi dwukomorowemu. Bezciśnieniowy zbiornik zimnej wody o pojemności dwóch litrów znajduje się przed kotłem parowym i można go bezpiecznie otworzyć i napełnić w dowolnym momencie. Dodatkowo niezależny od pary detektor urządzenia wyposażony jest w elektroniczny czujnik poziomu wody, który wskazuje na wyświetlaczu, gdy poziom wody w jego wnętrzu jest niewystarczający. W rezultacie urządzenie unika spadków ciśnienia i temperatury podczas użytkowania.

Czy naprawdę jest to sucha para?

Tak: Para sucha nazywana jest parą nasyconą. Jest wytwarzana w temperaturze około 150-170 ° C i ciśnieniu około 7 barów. Zawartość wody w suchej parze wynosi zaledwie około 5%, przez co jest to szczególnie bezpieczny sposób do czyszczenia niemal każdej powierzchni.  To co istotne to fakt, że przy użyciu generatora suchej pary, sprzątanie jest najprostszym a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na czyszczenie bez użycia jakichkolwiek detergentów. Wycieranie jest prawie niepotrzebne, ponieważ struktura szybko schnie pozostawiając połysk na powierzchniach. Nawet tkaniny nie są mokre, a w najlepszym przypadku lekko mokre.

Technologia EV

Fabryka systemu czyszczącego EV, zlokalizowana jest we Włoszech. Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie i podlegają ścisłej kontroli jakości.
Nowoczesną technologię i dokładną wydajność można zobaczyć w projektowaniu urządzenia. Cyfrowy wyświetlacz, kształt urządzenia i materiał, z którego jest wykonany, są najnowocześniejsze.

Wyrzut gorącej wody – zaawansowana technologia

Podczas czyszczenia określonych miejsc, czasami konieczne jest użycie wody wraz z parą. Większość urządzeń do czyszczenia parą suchą czerpie wodę bezpośrednio z kotła, ponieważ nie ma technologii pozwalającej na ekstrakcję wody ze zbiornika wody. Oznacza to, że gdy woda z kotła spada, temperatura spada bardzo szybko, a następnie użycie pary staje się niemożliwe po 40-50 sekundach. W takim przypadku należy zatrzymać działanie, odczekać kilka minut, aż temperatura w kotle znowu wzrośnie i osiągnie wymagane ciśnienie.
Nasze urządzenie ma dodatkową pompę wody do tej funkcji, gdy konieczne jest wyrzucanie wody.
Woda jest pompowana ze zbiornika bezciśnieniowego i mieszana z parą. W ten sposób jakość pary, ciśnienie i temperatura pozostają niezmienione nawet po 5-10 minutach pracy przy tej funkcji.

Nacisk – Wyrzut pary i gorącej wody

Ciśnienie robocze urządzenia wynosi 7 barów (101,6 Psi). Oznacza to, że urządzenie utrzymuje to ciśnienie bez żadnej zmiany przez dwie lub trzy minuty ciągłej pracy * (ciągłe naciskanie spustu pary). Ciśnienie następnie maleje, ale utrzymuje się pomiędzy 4 barami (58 Psi) i 5 barami (72,5 Psi).
Nasza specjalnie zaprojektowana kopuła parowa na szczycie kotła urządzenia umożliwia przechowywanie większej ilości suchej pary gotowej do użycia. Inną zaletą kopuły jest to, że para jest pobierana z jej najwyższej części, gdzie niemożliwe jest zatrzymywanie wody. Eliminuje to prawdopodobieństwo wypływu wody z dyszy pary podczas pracy.

Element grzewczy EV 3000i

Elementy grzewcze wykonane są z Incoloy 800, materiału przeznaczonego do zastosowań w wysokich temperaturach. Jest odporny na temperaturę do 750 ° C (1382 ° F) i nie ulega kruchości nawet po długim okresie użytkowania. Każdy kocioł jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany wysokiej mocy element grzewczy, który pozwala na krótki czas rozruchu (14 W / cm2). Ze względu na spiralny kształt i pokrycie całej powierzchni urządzenia, zużywa 100% wydajności ogrzewania.

Cztery systemy bezpieczeństwa

  1. Przełącznik ciśnieniowy – zestaw elementów elektromechanicznych do 7 barów (101,6 Psi). Wyłącza elementy grzejne, gdy ciśnienie osiągnie 7 barów (101,6 Psi).
  2. Zawór bezpieczeństwa – W przypadku nieprawidłowego działania poprzedniego przełącznika, zawór bezpieczeństwa umożliwia odparowanie pary, gdy ciśnienie w kotle przekracza 7 barów (101,6 Psi)
  3. Termostat – w przypadku 1 i 2 nie działają, a temperatura przekracza 175 ° C (347 ° F), termostat wyłącza elementy grzejne.
  4. Termotrwałość – w przypadku nieprawidłowego działania wszystkich wymienionych wyżej systemów bezpieczeństwa, jeśli temperatura osiągnie 220 ° C (428 ° F), urządzenie wyłącza się automatycznie dzięki termozgniataniu.

Produkcja

Kontrola

Każdy komponent, jak również cały proces montażu, wraz ze świeżymi jednostkami poddawane są rygorystycznej kontroli jakości i ważnym testom .
Test trwałości kotła 2,2 L – 7 barów ciśnienia, polega na poddawaniu wytrzymałości, aby zapewnić jego bezpieczeństwo i wytrzymałość. Ich trwałość wynosi 22 razy ciśnienie robocze, tj. 154 bary (2 233,6 Psi).

Patenty – zawór BI-Solenoidowy z automatycznym systemem czyszczenia

Dzięki zaworowi dwu-elektromagnetycznemu urządzenie można regulować ilość pary na 3 różnych poziomach. Pozwala to na czyszczenie różnych rodzajów powierzchni. Tłok do smarowania wewnątrz zaworu przesuwa się do rdzenia stałego po lewej i po prawej stronie, aby określić siłę i przepływ pary. Centralne złącze umożliwia całkowite usunięcie kamienia z wnętrza zaworu, co zapobiega możliwości uszkodzenia. Nie jest to możliwe we wszystkich innych standardowych zaworach elektromagnetycznych.

Nasze urządzenie to jedyny system czyszczenia parą, który ma tę technologię.

Zapomnij o kupowaniu środków chemicznych

Wybierz łatwe i bezpieczne rozwiązanie.

Bez chemii

Bez chemii

Dbaj o zdrowie i środowisko –wyrzuć detergenty. Wystarczy Ci zwykła woda!

Lśniący dom dzięki jednemu urządzeniu

Lśniący dom dzięki jednemu urządzeniu

EV wyczyści każdą powierzchnię w domu lub firmie,
bez ryzyka jej uszkodzenia!

100% dezynfekcji

100% dezynfekcji

Skutecznie pozbądź się bakterii, grzybów i roztoczy. Koniec z alergią we własnym domu!

Troska o środowisko

Troska o środowisko

Czyszcząc samą parą, chronisz naturę i nie przyczyniasz się do zanieczyszczania wód gruntowych!

Galeria

Zobacz jak wiele zastosowań ma to urządzenie!